Referans Referans Referans Referans Referans


Remscheid Türk Kültür Ocağında Bed-i Besmele Programı

ATİB Bünyesinde başarılı çalışmalara imza atan Remscheid Türk kültür ocağı bu yıl okula başlayacak olan minik yavrulara hem hafızalarına yer edecek güzel bir gün yaşatma, hem de çok önem arzeden bir geleneğimizi n devamını sağlamak gayesiyle Bedi-i Besmele proğramı düzenledi .


Dernek Camii içerisinde gerçekleşen proğramda Din görevlisi Abdullah Atay dinimizde besmelenin önemine değinerek ”Besmele her şeyin başıdır ilk adımıdır. Bu yıl okula başlayacak olan yavrularımız da hayatlarını ve geleceklerini önemli ölçüde etkileyecek olan eğitimlerinin başındalar, duamız o dur ki alacakları eğitim onlara hayırlar getirsin. Ailelerden de ricam her zaman sabırla bu çocuklarımızın yanında olsunlar”.


Dernek Başkanı Mustafa Bayrak ise çocuklarımızın okulda alacakları eğitimin yanısıra dernek olarak kendilerininde her türlü desteği vererek yanlarında olacaklarını ve bu yıl özellikle gençlik çalışmalarına daha fazla eğileceklerini söyledi.

Proğramda misafir olarak katılan ATİB Genel Başkan yardımcısı Harun Kılıç yaptığı konuşmada “Milletleri ayakta tutan inançlarıdır gelenekleridir.Değerlerimize sahip çıktığımız müddetce varlığımızı devam ettirebiliriz aksi taktirde akibetimiz konusunda iyimser olmamız mümkün değil dedi.Geçtiğimiz günlerde ATİB Kornwesthiem derneğimize yapılan saldırıyada değinen Harun Kılıç “Biz bu saldırıyı sadece binamıza yapılmışbir saldırı olarak görmüyor bilakis Maneviyatımıza, içerdeki bayrağımıza ve Müslüman Türk Toplumuna yapılmış saldırı olarak görüyoruz” dedi.

Proğramın sonunda Okula başlayacak olan çocuklarımıza hediyeler verildi ve Dua edilerek proğram sona erdi.