Referans Referans Referans Referans Referans


Remscheid’ de Ahde Vefa Kahvaltı Programı

ATİB Remscheid Türk Kültür Ocağı’nın gelenek haline getirdiği, hayatlarının bir kısmını Almanya’da bir kısmını da Türkiye’de geçiren emekliler için düzenlediği "Ahde Vefa Kahvaltı" programı dernek salonunda yapıldı.

Programa T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temür, Muavin Konsolos Ahmet Erdem ve ATİB Gnl. Bşk. Danışmanı Nurdoğan Aktaş katıldı.Kahvaltıya emeklilerin yanısıra dernek yöneticileri de iştirak ettiler.


T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temür, organizeyi çok beğendiğini ifade ederek yeni konsolosluk binasının hizmete gireceği müjdesini verdi. Genel seçimlerle ilgili katılım çağrısında da bulunan Temur, ATİB’ in çalışmalarından övgüyle bahsederek bir ATİB yayını olan Referans dergisinin Türk Dili’ ne büyük hizmetler verdiğini önemle vurguladı.

Daha sonra Genel Başkan Danışmanı Nurdoğan Aktaş’ da yaptığı konuşmada iki önemli tarihi olaya değindi. Hem İstilal Marşımızın kabulünün 94. Yıldönümüne hem de Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümüne atıfta bulunarak şehitlerimize minnet borcumuzun olduğunu ifade etti.