Referans Referans Referans Referans Referans


Sosyal ve Sağlık Meslekleri Bilgilendirme Toplantıları

ATİB‘ in Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı‘ nın desteğiyle gerçekleştirdiği Sosyal ve Sağlık Meslekleri Bilgilendirme projesi kapsamında seminerler düzenlendi.


ATİB Dortmund ve Remscheid Türk Kültür Ocaklarında gerçekleştirilen seminerler oldukça ilgi gördü. Uzmanı Mustafa Gölcük‘ ün sunumu ile başlayan programlarda Gölcük, Avrupa‘ da mesleki alanlarda Türkler’ in daha az olduğunu bununda birçok problemi beraberinde getirdiğini belirtti. „İnsanlarımız aynı kültüre sahip eleman eksikliğinden dolayı ciddi zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Özellikle hasta bakım evlerinde Türklerin karşılatığı sorunlara çare olabilmek ve onların ihityaçlarını karşılayabilmek için gençlerimiz sağlık alanlarında meslek yapmaya yönlendirilmelidirler üstelik bu alanda daha geniş iş imkanları bulunmaktadır“ dedi.


Oldukça verimli geçen programda,Sosyal Pedagog Hülya Ceylan ve Diplom Pedagog Cengiz Tekin, insan karakterinin, toplum bilincinin oluşmasında sosyal alanda ki mesleklerin ne kadar da önemli olduğunu vurguladılar.