Referans Referans Referans Referans Referans Referans


Alem O’ na Muhtaç Kutlu Doğum Programları Gerçekleştirildi

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen kutlu doğum programlarını bu senede sırasıyla ATİB Remscheid, Frankfurt ve Darmstadt derneklerimiz salonlara taşıdılar.


ATİB’ in Peygamber Efendimiz (SAV)’ i , anlamak ve anlatmak onun eşsiz mübarek hayatından örnek alabilmek gayesiyle salonlara taşıdığı “Alem O’ na Muhtaç” kutlu doğum programlarına 7’ den 70’ e herkes büyük ilgi gösterdi.


ATİB Genel Başkan Yardımcısı Tibyan Taşkın ile ATİB bölge ve dernek yöneticilerinin katıldığı programlarda dernek din görevlileri, Efendimiz(SAV) den ve hayatından, Hadis-i Şeriflerinden örnekler verirken, gençlerde ilahiler ve şiirlerle programlara renk kattılar. Remscheid Derneğinden Emine Akyol küçük yaşta olmasına rağmen okuduğu ilahiyle izleyenleri büyüledi. Ayrıca Şükrü Sönmezçiçek isimli gencimiz ilahi okudu, ardından da Hagen Derneğimiz gençlerinden Cihan ve Emre Başöz kardeşler sema gösterisi yaptılar.
Yine ATİB Darmstadt ve Frankfurt derneklerimizin de salonlara taşıdığı kutlu doğum programlarına ilgi büyüktü. İlahiyatçı Seyfettin Çoban’ ın Efendimiz(SAV)’ i anlatan sohbetleriyle başlayan programda tasavvuf musikisi icra eden Grup Çağrı birbirinden güzel ilahilerle sahne aldı. Daha sonra ATİB’ in bir çok kutlu doğum ve benzeri programlarına renk katan program yapımcısı ve sunucusu Şair Serdar Tuncer’ de okuduğu şiirlerle ve anlattığı kıssadan hisse öykülerle katılımcılara unutulmayacak anlar yaşattı.