Referans Referans Referans Referans Referans


Basın Açıklaması:
Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısı münasebetiyle, ATİB Genel Başkanı İhsan Öner aşağıdaki basın açıklamasını yapmıştır:

Türkiye’nin bir kaos ortamına sürüklenerek istikrarsızlaştırılması için belli odaklar, içimizdeki piyonlarını genel seçimler öncesi yine harekete geçirdiler. Son aylarda, birliğimize ve huzurumuza kasteden bölücü terör örgütüne karşı yürütülen mücadelede verdiğimiz bunca şehit yetmezmiş gibi, 10 Ekim 2015 günü Ankara’da onlarca insanımızın hayatını kaybettiği ve yaralandığı bir terör saldırısıyla irkildik.

Ülkemizin birlik ve beraberliğinden, birçok menfi gelişmelere rağmen bölgesinde bir istikrar adası olmasından rahatsız olanlar, bu sefer ülkenin başşehri Ankara’da kan akıttılar... “Acaba yeterince güvenlik tedbirleri alınmış mıydı?” sorusuna muhatap olanların, kamuoyuna tatmin edici açıklama yapacaklarını ümit ediyoruz.

Şimdiye kadarki verilere göre, 97 vatandaşımızın ölümüne ve yüzlercesinin de yaralanmasına sebep olan bu haince ve alçakça saldırıyı ATİB camiası adına nefretle ve şiddetle kınıyor, ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı