Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB 2014 Bilgi Yarışması Gerçekleştirildi

Avrupa Türk İslam Birliği‘ nin geleneksel olarak gerçekleştirdiği bilgi yarışmalarının finali Genel Merkez‘ de yapıldı.


Başta ATİB Genel Başkan Yardımcılarından Tibyan Taşkın ve Hatice Sever‘ in hazır bulunduğu programa, ATİB NRW Bölge Başkanı Harun Kılıç, Kız Kolları Genel Başkanı Nurhan Aksoy, ATİB Genel Muhasibi Abdullah Uzun, ATİB Gençlik Kolları Eğitim Sorumlusu Uğur Göktaş ve ATİB Eğitim ve Uyum Merkezi Başkanı Zeynel Besleney katıldılar.


ATİB Genel Merkez Din Görevlisi Seyit Lüleci, ATİB Kız Kolları Sekreteri Begüm Erdem ve ATİB Gençlik Kolları Eğitim Sorumlusu Uğur Göktaş‘ ın jüri olarak belirlendiği yarışmanın sunuculuğunu ATİB GYK Üyesi ve Eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Oğuzhan Erkmen yaptı.


Okunan Kur-an‘ ı Kerim‘ in ardından ATİB Eğitim ve Uyum Merkezi Başkanı Zeynel Besleney ve ATİB NRW Bölge Başkanı Harun Kılıç yaptıkları selamlama konuşmalarında bu tür anlamlı faaliyetlerin önemine değindiler.


Daha sonra bölgelerde yapılan elemelerin ardından finale katılmaya hak kazanan ATİB Remscheid Türk Kültür Merkezi adına Züriye Uzun, Mihrican Türe ve Meryem Büyükodabaşı, ATİB Horb Türk Kültür Merkezi adına Abdulkadir Samanlı, Melih Yılmaz ve Halil ibrahim Sipahi, ATİB Bielefeld Türk Kültür Merkezi adına da Talha Teksaytaş, Sait Önder ve Mete Çilingir‘ den oluşan guruplar kıyasıya yarıştılar.Genel Kültür, tarih, din ve atasözlerinden oluşan soruların sorulduğu yarışmanın birincisi ATİB Remscheid Türk Kültür Merkezi olurken, ikincisi ATİB Horb Derneği, üçüncüsü de ATİB Bielefeld Derneği oldu. Birinci olan yarışmacıların her birine tablet bilgisayar, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılara ise kitap armağan edildi. Ödüllerin takdimini Genel Başkan Yardımcılarından Tibyan Taşkın ve Hatice Sever ile Kız Kolları Genel Başkanı Nurhan Aksoy yaptılar. Daha sonra kısa bir konuşma yapan ATİB Genel Başkan Yardımcısı Tibyan Taşkın, bilginin ve bilgili olmanın önemine değindi. Sözlerine “Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu“ ayeti kerimesiyle başlayan Taşkın, “bu tür faaliyetlerin maksadı gençleri yarıştırmak değil, bu vesileyle onlara birşeyler öğretmektir“ dedi. Öyle bir zaman da yaşıyoruz ki bilgiye olan ihtiyacımız her zamankinden daha fazladır, ama bu ihtiyacımızın maalesef farkında değiliz. Toplumumuz ve yeni yetişen nesillerimiz bunun farkında olsun diye bu tür çalışmaları daha sık yapmalıyız diyen Taşkın, sözlerini programda emeği geçenlere teşekkür ederek sonlandırdı.