Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB’de Geleneksel Bayramlaşma

Toplumları devamlı kılan unsurların en başında örf, adet ve gelenekleri gelir. Ağırlıklı olarak kültürel hizmet veren ATİB gibi kuruluşların da zaman içinde teşkilata özgü gelenekler oluşur. İşte bu geleneklerden birisi de, “ATİB’de Bayramlaşma”lardır.

İstisnasız her Ramazan ve Kurban Bayramı’nın akabinde ATİB Genel Merkezi’nde bayramlaşma günü tertiplenir. Yıllardan beri yapılagelen bu bayramlaşma artık ATİB’in geleneklerinden birisi olma özelliğini kazandı.

Geride bıraktığımız Kurban Bayramı vesilesiyle yine Genel Merkez’de bayramlaşmaya gelen dostlarla birlikte hem bayram yemeği yendi, hem de bayram sohbeti yapıldı.


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, bayramlaşmaya gelenlere teşekkür ettikten sonra, Kurban Bayramı olması münasebetiyle ATİB’in, Hilal Yardım Organizasyonu aracılığıyla gerçekten yoksul ve açlık sınırında hayata tutunan insanlara yaptığı yardımlardan bahsetti. Sahipsizliğin ve her türlü mağduriyetin kucağına terk edilmiş Müslümanlara el uzatmanın, onlarla dayanışma içinde olmanın çok önemli olduğuna vurgu yaptı.