Referans Referans Referans Referans Referans


ATiB Din Görevlileri İstişare Toplantısı

ATİB bünyesinde görev yapan din görevlileri ile istişare amaçlı düzenlenen toplantı Darmstadt Emir Sultan Külliyemizde gerçekleştirildi. ATİB Genel Başkanımız İhsan Öner, Gnl. Bşk. Yrd. Tibyan Taşkın, Gnl. Muhasip Ramazan Çakır, Bölge Başkanlarımız Şaban Duran, Harun Kılıç, Abdülcelil Akyüz, Ahmet Tanyıldız ve dernek başkanlarımızın katilliği programa T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Müşavir Vekili Suat Okuyan da iştirak etti…


Program ev sahibi dernek başkanımız Ragip Yazıcı ve Hessen Bölge başkanımız Saban Duran’ın açış konuşmaları ile başlarken sonrasında gündemdeki maddeler takip edildi. Yapılan çalışmaların değerlendirildiği ve dikkat edilmesi gereken hususların istişare edildiği toplantıda konuşan Okuyan, Diyanet İşleri Başkanlığımızdan gelen din görevlilerinin ATİB çatısı altında uyumlu bir şekilde görev yapmış olmasından bunun yarınlarda daha büyük hizmetlere kapı açacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken yöneticilerimizin ve din görevlilerinin mevzuatla ilgili sorularını da cevapladı.


Programın sonunda değerlendirme konuşması yaban ATİB Gnl. Başkanımız İhsan Öner, Batı Avrupa Müslüman Türklerin birçok sıkıntılarının olduğunu, gelecek nesillerin üzerindeki sorumluluklarımızın bilinci içerisinde çalışmalara daha şuurlu yaklaşmamız gerektiğinin altını çizerken yöneticilerimizin ve din görevlilerimizin daha fazla gayret göstermelerinin önemli olduğunu belirtti.