Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Gençlik Kolları Eğitim Kampı Yapıldı

KRW Bölgesi 12-15 yaş arası gençlere yönelik yapılan kampa, Sosyal Pedagog Hülya Akbul Çakır, GYK Üyesi Yavuz Kul, Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım ve yine Gençlik Kolları yöneticilerinden Ertan Kılıç ile Uğur Göktaş katıldılar.


Kamp proğramı, önce Bilgilendirme ve ardından ATİB Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım’ın, “Ders Adabı ve Eğitimin Önemi” hakkında verdiği ders ile başladı.


“Hiç Bilenler ile bilmeyenler bir olur mu ?’’ meâlindeki Âyet-i Kerime’ye vurgu yapan Yıldırım, bilgi çağında olduğumuzu hatırlatarak, “Buradaki varlığımızın devamı için bilgi sahibi bir gençlik yetiştirmeliyiz” dedi.

Yatılı kampın ikinci gününe, Gençlik Kollarından Ertan Kılıç gözetiminde spor yapılarak başlandı.


“Yaratılış Gayemiz’’ adı altındaki derste, Gençlik Kolları Eğitim Sorumlusu Uğur Göktaş,’’ Ben niye yaratıldım, ben neyim, ben kimim, nereden geldim ve nereye gidiyorum?” sorularını kendimize sormak ve bunları doğru cevaplandırmak zorundayız’’ dedi.


Sosyal Pedagog Hülya Akbul Çakır Hanım ise, ‘’Hayatta Orta Yolu Bulmak’’ adlı bir ders anlattı.

Günün son programı ise, Yavuz Kul’un vermiş olduğu güzel bir Ocakbaşı Sohbeti ile devam etti. Gençlerin dikkatle dinlediği bu sohbet’de Yavuz Kul, kendi kimliğimize sahip çıkmadığımız takdirde, Müslüman Türkleri ve özellikle de bu nesli bekleyen tehlikelerden bahsetti.

Kampın son gününde ise, Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım, gençler ile kampın değerlendirmesini yaptı.