Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Gençlik Kolları NRW Bölgesinde Sohbet Programı Gerçekleştirdi

Gençler için çok faydalı geçen bu Programda, başta ATİB Genel Başkanı sayın İhsan Öner, KRV Bölge Başkanı Harun Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım, ATİB eski GK Başkanı ve GYK Üyesi Oğuzhan Erkmen, Köln Derneği İmamı ilahiyatçı Seyit Lüleci, Gençlik Kolları Bşk. Yrd. Ali Gökoğlu, Gençlik Kolları Sekreteri Yunus Kürklü ve yardımcısı Ertan Kılıç, Gençlik Kolları Dış İlişkiler sorumlusu Mustafa Gölcük, Gençlik Kolları Eğitim sorumlusu Uğur Göktaş, Kız Kolları Sekreteri Begüm Erdem ve Kız Kolları Eğitim sorumlusu Hatice Kürklü hazır bulundular. Yine ATİB Köln Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Yaşar Arslan ve Yöneticiler, gençleri yalnız bırakmadılar.

Çoğunluğun Köln Derneği Gençlik Kolları ve yöneticilerinin oluşturduğu proğram verimli geçti ve Gençler bu Sohbetlerde birbirinden önemli Şahsiyetleri yakından tanıma fırsatı buldu. Açış konuşmasını yapan Köln GK’ndan Abdullah Gökoğlu, proğramda hazır bulunanları selamladıktan sonra, sözü, proğramın sunumunu üstlenen Kız Kolları Sekreteri Begüm Erdem ve Gençlik Kolları Eğitim sorumlusu Uğur Göktaş'a bıraktı.


Müslüman Türkün ülküsü ve davası'nın ele alındığı Sohbet ve Programda sırasıyla:
Dava ve Fikir adamlarından Galip Erdem, Osman Batur, Erol Güngör, Ömer Seyfettin, Cahar Dudayev, Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun mücadeleri ve bırakmış oldukları eserler ele alındı. Köln Gençlerinden Kadir Coşkun ise önemli dava adamlarımızdan Galip Erdem’ e ait olan ‘’Uyuyanlara ağıt’’ adlı eseri seslendirdi. O Değerlerimizin önemli sözlerinede yer verildi. Ardından kısa bir konuşma yapan Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım, hedeflerinin şuurlu bir gençlik yetiştirmek olduğunu ve bunuda bu tarz faaliyetler ile başarabileceklerini söyledi. Ayrıca yine bu yüce ve mukaddes dava uğruna feda olan şehitlerimizden Dursun Önkuzu ve Yusuf İmamoğlu izlenen kısa bir video ve ile birlikte anıldılar ve bu esnada salonda duygusal anlar yaşandı.


Hemen ardından söz alan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner bey, bu tarz proğramların önemine deyindi ve özelliklede Genç nesillerin, bu değerli Şahsiyetleri, fikriyatımıza ve maneviyatımıza iz bırakan o büyük insanları, iyi anlamaları gerektiğini ve böylelikle kendileri de daima büyük Ülkülere sahip olup, bu uğurda hayat sürmeleri gerektiğini vurguladı.


Genel Başkanımızın bu anlamlı konuşmasından sonra ise dua bölümüne geçildi.

Ardından ise, yatsı namazı eda edildikten sonra, "Türkü dinle, Türkü anla" sözünden yola çıkarak, gençleri yalnız bırakmayan, Genç Ozanımız Ferhat Kafkas, seslendirdiği birbirinden güzel türkü ve marşlar ile proğrama ayrı bir güzellik kattı.