![#](resimler/yazarlarimiz.png)
Durmuş Yıldırım
Fikret Ekin
Selahattin Saygın
Ihsan Öner
Mahmut Aşkar
ATİB Gençlik ve Kız Kolları 1.Eğitim Programı
Avrupa Türk İslam Birliği Kız Kolları ve Gençlik Kolları, yöneticilerine ilk iç eğitimini gerçekleştirdi.
Evsahipliğini ATİB Darmstadt Emir Sultan Külliyesi´nin üstlendiği seminere, Özel Kalem Müdürü Yavuz Kul, Hessen Bölge Başkanı Şaban Duran, Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım, Kız Kolları Başkanı Nurhan Aksoy ve Gençlik ve Kız Kolları yönetimleri katıldı.
![](resimler/genclik-kollari-2013-icegitim-1.png)
![](resimler/genclik-kollari-2013-icegitim-fikret-ekin.png)
“Bir sefere üç kişi beraber çıkınca birini emir (başkan) yapsınlar." Hadisinden yola cıkarak, Teşkilatlanmanın ve teşkilatlardaki Başkanların önemine değindi. Dersin ilerleyen vakitlerinde Peygamber efendimiz´in (s.a.v) ülkücülüğünü örnek veren Ekin, davaya inanmak gerektiğini ve insanlara bağlanmamanın önemini vurguladı.
“Bana bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum“ diyen Hz. Ali‘nin sözünü hatırlatan Ekin, beşeri münasebetin, ilmi siyasetin, edebin, ahlakın, uslubun ve vefanın teşkilatçı insanda olması gereken niteliklerindendir dedi. Sözlerini „Hayası olmayanın edebi, edebi olmayanın da imanı olmaz“ diye bitiren Ekin‘e, Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım teşekkür etti ve ardından Darmstadt Kız Kollarının vermiş olduğu yemek ile iç eğitimi son buldu.