Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner’in Kurban Bayramı Mesajı

İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı, Yüce Yaratıcı’ya yakınlaşmanın ve O’nun sonsuz merhamet ve adaletine teslimiyetin bir ifadesi olduğu kadar, mağdur ve mazlumlarla dayanışmanın da bir ifadesidir.

Aile, akraba ve dostlarımızla bayram sevincini yaşarken, yoksul, gözü yaşlı, hasta ve kimsesizleri de bazen ziyaretlerimiz, bazen de kurban bağışlarımızla sevindirmeği ihmal etmeyeceğiz.

Özellikle İslam dünyasının birçok yerinde zulüm, işgal, kan ve gözyaşının artarak devam etmesi, bu bayramımızın da buruk geçmesine vesile olmaktadır.

Onyıllardan beri Müslüman kuruluşlar olarak verdiğimiz mücadeleye rağmen, diğer dinlere tanınan bayram tatili gibi haklardan, Almanya Müslümanları mahrum bırakılmıştır.

Biz Müslümanlar yine de geleceğe ümitle bakıyoruz: Bağışlayan ve esirgeyen Allah’a olan inancımızın gereği, dini, rengi ve milliyetinden bağımsız olarak, bütün insanları kucaklamaya ve muhtaçlara yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle bütün Müslümanların mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan insanlığa barış ve huzur niyaz ediyorum.


İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı