Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner’in Yeni Yıl Mesajı:

Küreselleşen; herkesin her şeyden haberdar olduğu dünyada, biz insanları üzen ve sevindiren, kötümserliğe sevk eden veya umutlandıran hadiselerle dolu bir yılı daha geride bıraktık. Almanya genel seçimleri neticesinde, SPD/CDU ve CSU partilerinin oluşturduğu Büyük Koalisyon Hükümeti kuruldu.

Özellikle „Çifte Vatandaşlık“ konusunda Türk sivil toplum kuruluşları olarak yaptığımız çalışmalar, kısmi bir netice verse de, Büyük Koalisyon Hükümeti, burada doğanların dışında kalan Türklere Çifte Vatandaşlık hakkını vermemiştir!

Anavatan Türkiye’de terörist saldırılan durmasında sevinirken, „Gezi Parkı“ ve „17 Aralık Operasyonu“ gibi, tolumu geren, ülkemizin itibarına gölge düşüren olaylar da, Avrupalı Türkler tarafından endişeyle karşılanmıştır.

Avrupalı Türkler olarak, müsbet ve menfi bütün gelişmelerden bağımsız olarak, yerleştiğimiz toprakları, kendimize "yeni yurt" edindik ve üzerimize düşen yurttaşlık görevlerini de fazlasıyla yerine getirmeye kararlıyız.

Temennimiz; biz Avrupa Türklerinin yaşadığı ülkelerde ve dünyanın diğer yerlerinde barış, huzur ve hakkaniyetin kalıcı olmasıdır. Avrupa Türklerine, anavatandakilere ve birlikte yaşadığımız yerli-çoğulcu toplumlara sıhhat, mutululuk ve huzur dolu yeni bir 2014 yılı temenni ediyorum.

İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı