Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Göppingen‘ de Sağlık Konferansı

ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi, BKK vor ORT ile birlikte sağlık konferansı gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören konferansa dernek başkan ve yöneticilerinin yanı sıra BKK vor ORT Müşteri Hizmetleri Müdürü Engin Cabak, BW Temsilcisi Murat Boykurt, Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol ve Dr. Zeliha Mazor konuşmacı olarak katıldılar.


ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi Başkanı Doğan Tufan’ nın selamlama konuşmasıyla başlayan programda Türkiye’ de özel bir hastanede kardiyoloji bölümünde çalışan Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol kalp sağlığıyla ilgili önemli bilgiler verdi.


Kalbimizin anatomik yapısını, nasıl çalıştığını, nelerin kalp dostu nelerinde kalp düşmanı olduğunu anlatan Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol, özellikle sigara, aşırı kilo, yüksek tansiyon, kolesterol ve hareketsizlik gibi etkenlerin kalp krizini tetiklediğini belirtti. Kalp hastalıklarıyla ilgili tedavi yöntemlerinin de anlatıldığı konferansta Dr. Zeliha Mazor, programa katılan vatandaşlara kan şekeri ve tansiyon muaynesi yaptı. Oldukça verimli geçen program katılımcılar tarafından beğeni topladı.