Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Oberhausen Derneği‘ nde Kültür Akşamı

ATİB çatısı altında faaliyet gösteren ve çevresinde yaptığı gayretli çalışmalarla bilinen ATİB Oberhausen Kültür ve Eğitim Merkezi Osmanlı Cami derneği, düzenlediği Kültür Akşamı Programına Oberhausen da bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının İdarecilerini ve din adamlarını da davet ederek birliğe çok ihtiyaç duyulan şu günlerde birlik adına çok önemli mesajlar verdi.


Dernek Başkanı Hidayet Kavasoğlu yaptığı konuşmada ”Her yıl daha güzelini hedef alarak yaptığımız bu Kültür Akşamı programlarındaki asıl gayemiz sizlerle beraber olmak ve bu geleneği yaşatmaktır. Davetimize katıldığımız için hepinize ayrı, ayrı teşekkür ediyorum" dedi. ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Genel Başkan yardımcısı Harun Kılıç, Haysiyet Divanı Başkanı Durmuş Yıldırım ve NRW Gençlik Kolları Eski Başkanı Halil Deniz Kalaklı' ın da davetli olduğu programda, kültür akşamlarının geleneksel lezzeti olan çigköfte ikramı akşama ayrı bir güzellik kattı.


Programın fasıl bölümünü üstlenen Hasan Elçi, Ugur Çakıcı ve Ramazan Çağdaş‘ tan oluşan saz ekibi, okuduğu Türkülerin yanı sıra salondakilerinde eşlik ettiği marşlarla misafirleri coşturdu. ATİB Osmanlı Cami Din Görevlisi İsmail Turfal‘ ın yanı sıra misafir hocalarda şiirler okuyarak bu konudaki maharetlerini sergilediler. Zaman zaman türkü ve marşlara eşlik eden ATİB Genel başkanı İhsan Öner "Kimliğimizin bir parçası olan kültürümüzü bu akşam burada olduğu gibi bir adap içerisinde okunan türkülerle, şiirlerle, marşlarla anlatmak ve yaşatmak bulunduğumuz coğrafyada varlığımızı ve anadilimizi koruma mücadelemizin önemli bir parçası olduğu gibi, bunun yanısıra çocuklarımıza, gençlerimize örnek teşkil etmesi açısından baktığımızda ise aynı zamanda bir eğitim şeklidir" dedi.


Programa katılımdan duyduğu memnuniyetide dile getiren Öner "Ayrı, ayrı kurumlarda olmamıza rağmen aynı gayeye hizmet ettiğimiz kardeş sivil toplum kuruluşlarının değerli idarecilerini ve din adamlarını bu akşam misafir olarak aramızda görmekten duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek isterim“ dedi.