Referans Referans Referans Referans

ATİB PLOCHINGEN KERMESİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

ATİB-Plochingen Türk-Alman Kültür Merkezi’nin, her sene olduğu gibi, bu sene de düzenlediği kermese yoğun bir ilgi vardı.

Gerek çevre halkı, gerekse komşu kardeş teşkilatların yöneticileri ve cemaatleri, gruplar halinde dört gün boyunca ATİB-Plochingen teşkilatının düzenlediği kermesi ziyaret ettiler.ATİB’li bazı derneklerin kermeslerinde başlatılan kan bağışı kampanyasına Plochingen Türk-Alman Kültür Merkezi de dahil oldu ve ilk defa Plochingen’de yüz civarında ATİB’li gönüllü kan bağışı için kolları sıvadı.


Bir tarafta Türk mutfağından yiyecek ve içecekler satılırken, diğer tarafta da kitapseverler için kitap standı açıldı. ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, BW-Bölge Başkanı Abdülcelil Akyüz ve Bölge Başkan Yardımcısı Hanefi Şimşek kermesi gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Bir kültür hizmeti verilirken, düzenleyen derneğe de maddi katkılar sağlayan kermesler, aynı zamanda çevredeki yerli ve göçmenlerin daha da yakınlaşmasına vesile oluyor. Plochingen’de ATİB’lilerin düzenlediği kermes de, bu gayeye hizmet ettiğinden dolayı, büyük bir ilgi gördü.