Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB KIZ KOLLARI HUZUREVİ' Nİ ZİYARET ETTİ

İsra Sûresi'nin 23. ayetinden belirtilen "Rabb'in ondan başkasına kulluk etmememizi ve anne- babaya iyilikle davranmayı emretti. Şayet onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlılığa uğrarsa, onlara 'öf' bile deme ve onları azarlama; onlara güzel söz söyle" ilahi emrinden yola çıkan ATİB Plochingen Kız Kolları her yıl olduğu gibi, bu yılda anneler günü münasebetiyle Huzur evindeki yaşlıları ziyaret etti.


ATİB'li genç kızlar huzur evinin her bölümünü dolaşarak, bütün yaşlıları bir anne-baba gözüyle görüp, hepsine birer gül hediye ettiler. Kız Kollarının ilgisinden oldukça memnun kalan huzurevi sakinleri ailelerini, çocuklarını ve torunlarını anlatıp hüzünlendiler. Gençlerimiz sohbetleri neşeli bir okadarda hüzünlü olan yaşlılara İslamda büyüğün ve büyüğe karşı saygının önemini anlattılar. Ayrıca örf ve adetlerimizi tanıtmak için müsaade eden yaşlılarımızın ellerini öptüler.


Bir huzurevi sakini'nin "Müslüman kızlar geçen senede gelmiştiler, ne güzel ve güler yüzlü insanlar, değil mi?" diyerek hatırlaması kızlara duygulu anlat yaşattı.


ATİB Plochingen Kız Kolları, özellikle bayan yaşlılarımızı gerçek anneleri olmasa da onları manevi anneleri görerek, mutlu etmek istediklerini belirttiler.


Bu anlamlı ziyareti her yıl yapacaklarını belirten genclerimize huzurevi çalışanları çok teşekkür ettiler.