Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Remscheid‘ da Türk Kültür Merkezin‘ de Anlamlı Kahvaltı Programı

ATİB Remscheid Türk Kültür Merkezi, ağırlıklı olarak birinci ve ikinci neslin katıldığı anlamlı bir kahvaltı programı düzenledi.


Programa başta ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Konsolos Muavini Rıfat Kafkas, Eski Genel Başkan Yardımcılarından Nurdoğan Aktaş ve Mehmet Çubukcu ile NRW Bölge Başkanı Harun Kılıç katıldılar.


Dernek başkanı Hasan Aktaş‘ ın açış konuşmasıyla başlayan programda Aktaş, birinci ve ikinci neslin yaptığı fedakarlıklara değindi. "Derneklerimizin her türlü işinde büyük fedakarlıklar gösteren bu değerlerimize karşı hepimizin vefa borcu vardır" diyen Aktaş konuşmasını, "İşte bu programı hem onlara ahde vefa göstermek, hem de bu birliktelik vesilesiyle hal ve hatırlarını sormak için tertipledik katılan herkese, başta Genel Başkanımıza ve konsolos muavinimize teşekkür ederim" diyerek sonlandırdı.


Programa katılan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner de yaptığı konuşmada ibadetlerimizi yaptığımız, bir çok kültürel etkinliklerle insanlarımıza fayda sağlamaya çalıştığımız, çocuklarımızın ve gençlerimizin kültürel eğitimleri için bir çok önemli çalışmaya imza attığımız bu mekanların var olmasında emeği geçen birinci ve ikinci nesil üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Şimdi bizler bu mekanların devamlılığını sağlayacak nesilleri yetiştirmeliyiz. Mevcut dernek yönetimlerinin en önemli görevi bu olmalıdır“ dedi. ATİB Genel Başkanı Türkçe‘ nin önemine de değinerek konuşmasını "Bir yerde Türkçe yoksa orada Türklükten bahsedilemez" sözleriyle sonlandırdı.


Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Konsolos Muavini Rıfat Kafkas, yaptığı kısa konuşmada programda emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiyede ki seçimlerle ilgili de konuşan Kafkas, oy kullanmak isteyen vatandaşların mutlaka konsolosluklara adres bildirmeleri gerektiğini söyledi.