Referans Referans Referans Referans Referans


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ATİB’i Ziyaret Etti

T.C. Başbakan Yardımcısı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar’dan Sorumlu Devlet Bakanı Prof.Dr. Emrullah İşler ATİB Genel Merkezi’ni ziyaret etti.


Beraberindeki heyet ve T.C. Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri/DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. İzettin Er ve T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç’la birlikte geride bıraktığımız haftasonu ATİB Genel Merkezi’ne gelen Başbakan Yardımcısı İşler’i, ATİB Genel Başkanı İhsan Öner ve Genel Merkez Heyeti kapıda karşıladı.


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Başbakan Yardımcısı E. İşler’in ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi ve bir çatı kuruluşu olan ATİB hakkında kısa bir brifing verdi. Daha sonra diğer vatandaşların da katıldığı ve basın mensuplarının görüntü aldığı salona geçildi. ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, masada yer alan ATİB yönetim kurulu üyelerini takdim ettikten sonra, Başbakan Yarımcısı İşler, kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, ATİB Genel Başkanı İhsan Öner’e beraberinde getirdiği hediyeyi takdim etti. ATİB Genel Sekreteri Mahmut Aşkar da, ATİB’i tanıtan kitaptan, ATİB’in Göçün 50. Yılında Avrupa Türkleri adlı kitabından, yine imtiyaz sahibi ATİB olan Refrans Dergisi’nin belli sayılarından, Müslümanı Avrupalılaştırmak (M. Aşkar) kitabından ve bir adet de Ozan Yusuf Polatoğlu’nun Kurultay Duyguları adlı şiir kitabından Yurtdışı Türklerden ve Akraba Topluluklardan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’e takdim etti.


Başbakan Yardımcısının ve Köln Başkonsolosunun eşleri de konferans salonundaki ATİB’li kadınlara hitap ettiler. Daha sonra Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de, talep üzerine, kadınların toplandığı salona geçerek onlarla sohbet etti, birlikte resim çektirdi.