Referans Referans Referans Referans Referans Referans


Belediye Başkanı ATİB-Wuppertal’ı Ziyaret Etti

Wuppertal Belediye Başkanı Sayın Jung, ATİB-Wuppertal Eğitim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Dernek Başkanı Yavuz Aktaş, „Bizler hem kendi camiamız, hem de Wuppertal şehrinin geleceği için faaliyetler yapıyoruz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın sokaklarda değil de, bu gibi yerlerde bilgili ve geleceğe hazırlıklı yetişmelerini istiyoruz." dedi.


Daha sonra, ATİB eeğitim ve Kültür Merkezi çatısı altında yürütülen faaliyetlerden, resim ve evödevi kursları, çocuk klubü ve gençlik kolları hakkında Wuppertal Belediye Başkanı Jung’a bilgi verildikyen sonra cami ziyareti yapıldı.


Din Görevlisi Ali Kurttekin de, Kur`an kursları ve cami bünyesinde yürütülen benzeri faaliyetler hakkında Belediye Başkanı’nı bilgilendirdi. Çocuklar ve gençlere yönelik kurslara özel bir ilgi gösteren Belediye Başkanı daha sonra, mantı hazırlayan kadınları ilgiyle seyretti.

ATİB-Wuppertal Gençlik Kolları’nın yeni yetişen ozanı Ahmet Yavaş, Belediye Başkanı Jung’a Türk halk müziğinden örnekler sundu. Kendisine ATİB-Wuppertal üyelik kartı takdim edilen Jung, yapılan çalışmlardan memnuniyet duyduğunu ifade etti.