Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Bremen Derneğinde Kongre Heyecanı

Avrupa Türklerinin kimliklerinin muhafazası için fedakâr hizmet veren ATİB ne bağlı Bremen Eğitim ve Kültür merkezi derneği olağan kongresini yaparak yeni başkan ve yönetimini seçti.


Kuran ı Kerimle başlayan kongrede İstiklal marşının okunmasının ardından ATİB Niedersachsen Bölge Başkanı Süleyman Tire’ nin Başkanlığında oluşturulan Divan da divan üyeliğine ATİB GYK Üyesi Zehra Tüfekçi ve İlahiyatçı Hasan Basri Arıca seçildi.


Dernek Başkanı Davut Şen yaptığı açış konuşmasında ”Fedakâr bir şekilde görevimizi yerine getirme gayreti içerisinde olduk bundan sonrada yeni yönetimin yanında onlara destek vererek hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Mali ve faaliyet raporunun okunarak ibra edilmesinin ardından yeni Başkan seçimine geçildi. Üyelerin tamamının desteğini alan Seyfullah Akyıldız Derneğin yeni başkanı oldu. Seçimin ardından kürsüye davet edilen ATİB Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç: ”Her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulan derneklerimizin ihtiyaca cevap verebilmesi için mutlaka hakkını vererek idare edilmesi gerekir.” dedi.