Referans Referans Referans Referans Referans


Bremen Yunus Emre Camii’nde Hatim Merasimi

ATİB Bremen Yunus Emre Camii Derneği, öğrencilerine hatim ve sertifaka merasimi düzenledi. Sunuculuğunu Aleyna, Rumeysa ve Cerengül’ün yaptığı program, Kuran-ı Kerim ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yoğun bir katılımın olduğu hatim ve sertifika törenine, ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Bölge Başkanı İbrahim Tüfekçi, DİTİB Din Görevlileri Şaban Anuştekin, Uğur Yarış ve çevredeki cami derneklerinin başkanlar ve cemaat seviyesinde katılım oldu.


Dernek Başkanı Davut Şen ve Bölge Başkanı İbrahim Tüfekçi’nin selamlama konuşmasının ardından programa geçildi. Din Görevlisi Mustafa Kabaoğlu’nun yetiştirdiği öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’den aşır`lar, sureler ve dualar okudular. Kız öğrencilerin okuduğu ilahiler, öğrenci velilerini bir hayli sevindirdi. Din Görevlisi ile Selçuk ve Mete Kardeşlerin müzik eşliğinde söylediği ilahiler, davetliler tarafından ilgiyle izlendi.


Hatim merasiminde ATİB Genel Başkanı İhsan Öner de bir konuşma yaptı. Velilere seslenerek, amaçlarının Avrupa’da milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirmek olduğunu dile getirdi. ATİB teşkilatlarında dini eğitime büyük önem verdiklerine vurgu yapan Öner, velilerden çocuklarını dini eğitim almak üzere camilere göndermelerini istedi. Bilhassa annelerin bu konuda titiz davrandığını fakat babaların sınıfta kaldığını ifade etti. Genel Başkan Öner, programın gerçekleşmesinde emeği geçen din görevlisine, dernek başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, kadın kollarına ve gençlik kollarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Alman Asıllı Müslüman Suayb(kai)de Kuran‘dan bir sure ve Türkçe bir ilahi okuyarak programa renk kattı. Bremen Koordinatör Din Görevlisi Bilali Habeşi Camii İmamı Şaban Anuştekin’in yaptığı hatim duasının ardından öğrencilere sertifikalarının verilmesi ve Ozan Ferhat Kafkas‘ın mini konseriyle hatim programı sona erdi. Öğrenci velileri ve davetliler, programdan duydukları memnuniyetlerini dile getirirken, emeği geçenlere teşekkür ettiler.