Referans Referans Referans Referans Referans


Çanakkale Zaferi’ nin 99. Yıl Dönümü Çoşkuyla Kutlandı

Avrupa Türk İslam Birliği, her yıl 18 Mart’ ın gelmesiyle birlikte Türk Tarihinde olduğu kadar dünya tarihinde de önemli bir yere sahip olan Çanakkale zaferini ve orada verilen mücadeleyi anmak ve anlatmak gayesiyle bir dizi salon programları gerçekleştirmektedir.


Bu yıl da birçok derneğimizde coşkuyla kutlanan Çanakkale programlarından biride Remscheid’da gerçekleşti. ATİB Bölge Başkanı Harun Kılıç, ATİB Remscheid Dernek Başkanı Hasan Aktaş, Türkiye’den konuşmacı olarak gelen gazeteci yazar Ekrem Kaftan ve misafirler katıldı.


Bu toprakların kolay kazanılmadığını ve kolay da bırakılmayacağını, ancak bu şuurun gençlerimize aşılanması için mutlaka Çanakkle‘nin gençler tarafından ziyaret edilmesi gerektiğininin önemini vurguladı.


Okunan Kur-an’ ı Kerim ve İstiklal Marşı’ nın ardından kürsüye gelen ATİB Remscheid Türk Kültür Ocağı Başkanı Hasan AKTAŞ, yaptığı selamlama konuşmasın da programa katılan misafirlere ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, ATİB Kuzey Ren Vestfalya Bölge Başkanı Harun Kılıç da günün önem ve anlamını özetleyen kısa bir konuşma yaptı.Daha sonra Ekrem Kaftan bey, Çanakkale zaferi ve bu zaferde meydana gelen yaşanmış olaylar ve hikayeler anlattı.