Referans Referans Referans Referans Referans


Eğitim Komisyonu 1. İç Eğitim Toplantısını Yaptı

ATİB Eğitim Komisyonu 1. İç Eğitim toplantısını Genel Merkez’de gerçekleştirdi.

Toplantıda sunulan programın hedefi; katılımcıları, alternatif eğitim ve ev ödevlerine yardım kursları konusunda iç eğitiminden geçirerek, yaşadıkları şehirlerde kendilerinin bu dersleri verebilmelerini sağlamaktı.


Bu iç eğitim çalışması, planlanan eğitim dizisinin ilkiydi. Bu proğramdan sonra katılımcıların kendi bölgelerinde yapılacak kurslar için harekete geçmeleri ve dersleri bir an önce başlatmaları istendi.


İç eğitim toplantısına katılan Genel Baskan Ihsan Öner günün mahiyeti ve bu yapılacak faaliyetin önemi ile ilgili selamlama konusması yaptı. GYK Üyesi Oğuzhan Aksoy "ATİB" adı altında bir teşkilatçılık dersi sundu.


ATİB Eğitim Komisyonu Başkanı Aslihan Öner, "Alternatif Egitim" başlığı altında bir ders anlattı. Köln ve Çevresi AKEV Dershaneleri Sorumlusu Reyhan Yüceler, "Ev Ödevi Yardım Kursları" adlı bir sunumunda bulundu.

Daha sonra katılımcılar gruplar halinde birer örnek ders hazırlayıp sundular. Bir sonraki toplantı tarihine kadar derslerin başlamış olması gerektiğine karar verildi.