Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Gençlik Kolları, Belçika‘ daki Gençler İçin İlk Kampını Gerçekleştirdi

Almanya‘ da gerçekleşen kampta gençler, başta ATİB Genel Başkanı ihsan Öner, ATİB Şeref Başkanı Fikret Ekin, KRV Bölge Başkanı Harun Kılıç, Gençlik Kolları Genel Başkanı Süleyman Yıldırım ve Sosyal Pedegog Sevgi Mala Çalışkan‘ ın sohbetlerinden faydalandılar.


Gerçekleştirdiği program ve yatılı seminerlerle şuurlu bir gençliğin yetişmesini hedefleyen ATİB Gençlik Kolları, kampın ilk dersinde “ Şuurlu Bir Müslüman Türk Gençliği, Nasıl Olmalıdır“ başlığına yer verdi. Gençlik Kolları Eğitim Sorumlusu Uğur Göktaş‘ ın işlediği derste, Müslüman Türk Kimliğinin korunması ve gelecek nesillere aktartılması için gençlerin üzerine düşen vazifeler akıcı bir dille anlatıldı.


Kampa katılan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, geleceğin yöneticileri olarak adlandırdığı gençlere teşkilat ve teşkilatcılık konusunu özetle anlatırken, mensubu oldukları ATİB Teşkilatının Ülküsüne de değindi. Daha sonra Sosyal Pedegog Sevgi Mala Çalışkan‘ ın dersine katılan gençler, “Engellerimizi Nasıl Aşarız“ başlığı altında oldukça faydalı bilgilere ulaştılar. Oldukça verimli geçen kampta yine önemli bir nokta olan“Ana Dilimiz“ konusunu KRV bölge Başkanı Harun Kılıç işledi.


Bilgi ve tecrübesiyle eğitim programlarına ayrı bir renk katan ATİB Şeref Başkanı Fikret Ekin, yaptığı ocakbaşı sohbetinde teşkilatlar için en önemli unsur olan “İnsan“ konusunu ve bu başlık altında kimliğimizi, olması gereken gayelerimizi ve vazifelerimizi anlattı.


Üç gün süren yatılı eğitim kampı ATİB Gençlik Kolları Genel Başkanı Süleyman Yıldırım‘ ın faaliyetlerle ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından son buldu.