Referans Referans Referans Referans Referans


Dortmund`da İç Eğitim Semineri Yapıldı

Yeni seçilen ATİB Dortmund Gençlik Kolları yönetimi, ilk faaliyetini, Fevzi Akbulut başkanlığında, ATİB Şeref Başkanı Sayın Fikret Ekin’in, ATİB Dortmund Derneği‘nde vermiş olduğu, 1. İç Eğitim Semineri programı ile gerçekleştirmiş oldu.


Büyük bir heyecan ve dikkatle gençler için önemli olan bu dersi dinleyen çok sayıda genç, ATİB Şeref Başkanı Fikret Ekin’in eşsiz anlatımıyla mest oldu. Gençlik Kolları tarafından yoğun ilgiyle karşılanan iç eğitim programı çok başarılı geçti. ATİB Şeref Başkanı gençlere doğru ve köklü bilginin kaynağına ulaşmanın önemine vurgu yaptığı seminerde, günümüz gençliğinin artık daha idealist, özgüven sahibi ve şuurlu adımlar atması gerektiğini ve bunun için de geçmişini iyi bilmesinin önemini belirtti.

“Adam olmanın ilk şartı bilmektir. Bilmenin de ilk şartı, kendini bilmektir ve kendini bilen, Rabb’ini bilir’’ sözü ile adam olmanın önemine vurgu yaptı. Kimlik mücadelesi vermemiz gerektiğinin altını çizen Ekin, sohbetinin devamında ise, “ Yeni değerler yetiştirebilmek için, öncekilerin değerini bilmeliyiz.” dedi. Karşılıklı soru-cevap bölümünde ise gençlerle gündeme dair fikirler paylaşıldı.