Referans Referans Referans Referans


ATİB Gençlik Kolları ve Kız Kolları Niedersachsen
Yatılı Eğitim Semineri

ATİB Gençlik Kolları ve Kız Kolları Niedersachsen bölgesinde yatılı eğitim semineri düzenledi. Bölgedeki gençlerin yoğun ilgi gösterdiği seminere başta ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, ATİB Şeref Başkanı Fikret Ekin, ATİB Eski Genel Başkan Yardımcısı, Kanal Avrupa Koordinatörü Mehmet Baş, ATİB Eğitim Sorumlusu Aslıhan Öner ve Sosyal Pedegog Hülya Ceylan katıldılar.


Müslüman Türk Kimliği‘ nin muhafazası ve gelecek nesillere aktarılması noktasında şuurlu bir gençliğin yetişmesini hedefleyen ATİB Gençlik ve Kız Kolları, kampın ilk dersini “Müslüman Türk Kimliği“ konusuna ayırdılar. ATİB Şeref Başkanı Fikret Ekin‘ in akıcı anlatımıyla zenginlik kazanan dersde gençler, “Ben kimim?, Nereden geldim?, Nereye gidiyorum?“ sorularına cevap buldular.
Yapılan eğitim seminerlerinde grup çalışmalarına önem veren birimler, “Bizi Biz Yapan Değerler“ başlığı altında oldukça verimli geçen bir grup çalışması yaptılar. Yapılan her kampta gençleri yalnız bırakmayarak programlarına iştirak eden ATİB Genel Başkanı İhsan Öner sohbetinde, “Teşkilat ve Teşkilatçılık“ konusuna değinerek gençlere mensubu oldukları teşkilatın ülküsünü ve faaliyet sahasını anlattı.


Kamp‘ ın bir diğer dersinde ise Sosyal Pedegog Hülya Ceylan “Engellerimizi Nasıl Aşarız?“ başlığı altında faydalı bir grup çalışması yaptı. Daha sonra ATİB Eski Genel Başkan Yardımcılarından Kanal Avrupa Koordinatörü Mehmet Baş ile ocakbaşı sohbeti gerçeklerştiren gençler, “Türk‘ ü Anlamak İçin Türkü Dinleyin“ sözünden haraketle Ozan Ferhat Kafkas‘ ın söylediği türkü ve marşlara eşlik ettiler.


Kamp‘ ın son dersinde ATİB Eğitim Sorumlusu Aslıhan Öner, “Neden ve Nasıl Teşkilatlanma“ konusunu anlattarak ardından “Faaliyet Teklifleri“ başlığı altında grup çalışması yaptı.


Oldukça verimli geçen ATİB Gençlik ve Kız Kolları Niedersachsen Yatılı Eğitim Semineri, ATİB Kız Kolları Başkanı Nurhan Aksoy‘ un değerlendirme konuşmasının ardından son buldu.