Referans Referans Referans Referans Referans


Salach‘ta Gençlerle Sohbet

ATİB Gençlik Kolları Genel Başkanı Süleyman Yıldırım ve Baden Württemberg Bölgesi Gençlik Kolları Başkanı Serdar Düzgün, ATİB-Salach Derneği gençleriyle buluştu. Toplantıya Salach Türk Veliler Derneği Başkanı Yasin Bilici ve gençlik kollarında görevli gençler iştirak ettiler.


Başkan Süleyman Yıldırım, genel bir değerlendirme yaparak başlattığı sohbet daha sonra sorulu cevaplı bir hava içerisinde devam etti.

Ağırlıklı olarak, yakın bir tarihte gerçekleşecek olan Gençlik Kurultayı üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Kurultayın gidişat hakkında bilgi verildi ve gelecekteki faaliyetler üzerine görüşüldü.

Başkan Yıldırım, taşıdığımız sorumluluğa dikkat çekerek, gençlerin eğitime önem vermeleri gerektiğini hatırlattı. Özellikle genç nesillerimizin kültürümüzden, örf ve adetlerimizden ayrı kalmaması gerektiğini vurgulayarak, okulda başarılı olmanın yolu, öncelikle planlı çalışmak daha sonra ise kendimizi tanımaktan geçtiğini söyledi. Konuşmasının devamında Yıldırım, "Kendimizi tanımamız içinse, inandığımız gibi yaşamalıyız" dedi.