Referans Referans Referans Referans Referans

ATİB GENEL BAŞKANI İHSAN ÖNER:

"Rahmet ve Bereket Ayınız Mübarek Olsun!"

İnanmış bir Müslümanın hayatında senede bir defa idrak edilen her Ramazan, bir dönüm noktası, bir başlangıçtır. Sadece Allah’ın rızasını kazanmak için tutulan Ramazan ayı orucu, inananlara tarifi mümkün olmayan manevi bir huzur ve lezzet verirken, yoksul ve kimsesizlerle dayanışmaya da vesile olmaktadır.

İçinde Kuran-ı Kerim’in inmeğe başladığı ve “bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi”nin olduğu Ramazan ayı, Kuran’ın sunduğu çağlar ötesi ilahi nizamı hayatımızda yaşanır hale getirmek için bir fırsattır. Farklı bir dinin hâkim olduğu kültür coğrafyasında Müslüman Azınlık olarak yaşamanın getirdiği sorumluluğun şuurunda olan bizler için, iftar sofralarımız kadar, gönül sofralarımız da din ve ırk farkı gözetmeksizin her Allah kuluna açık olacaktır.

Dünyanın bir kesimi aç ve yoksul iken, diğer kesimi maddi bolluk ve israf içinde hayatını sürdürmektedir. Yine dünyanın bir kesiminde barış ve huzur varken, bir başka kesiminde kan ve gözyaşı devam etmektedir.

Bu mübarek Ramazan ayının özellikle Suriye, Filistin, Afganistan ve Mısır gibi sürekli çatışmaların yaşandığı ülkelere huzur ve barış getirmesini, bütün Müslümanlar gibi insanlığın da, insanca ve hakça bir dünya hayatına kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Bütün Müslümanların, Batı Avrupa Türklerinin ve ATİB camiasının, Rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyor, Allah’tan hayırlı Ramazanlar diliyorum.


İhsan Öner
Genel Başkan