Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner;
"Kadir Geceniz Mübarek Olsun"

Ondört asırdan fazla bir zamandan beri müslümanların dünya ve ahiret hayatını yönlendiren, yaşamayı anlamlı kılan Kuran-ı Kerim'in nazil olmaya başladığı ve "Bin aydan daha hayırlı olan" Kadir Gecesi'ni idrak etmenin manevi hazzını yaşamaktayız.

Sadece müslümanlar değil, bütün insanlığın karanlıktan aydınlığa kavuşmasına, cehaletten kurtulmasına yol gösteren, kula kulluk değil, yalnızca Allah'a kulluk ölçüsüyle insana hak ettiği haysiyet ve hürriyetini önplana çıkarak Kuran-ı Kerim'in daha iyi anlaşılmaya ihtiyacı var.

Adil olmayı, paylaşmayı ve insanı "yaratılmışların en şereflisi" olarak görmeyi bize telkin eden Kuran-ı Kerim'den ve onun canlı örneği Hz. Peygamber'den Cenab-ı Allah bizi uzak düşürmesin.

Dopdolu yaşamaya gayret ettiğimiz bir Ramazan ayının daha sonuna yaklaşırken, her sene olduğu gibi bu sene de dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurları unutmayan, iftar sofralarına farklı dinlere mensup insanları da davet ederek, insanlar arasında barış ve hoşgörüye ortam hazırlayan herkese şahsım ve kuruluşumuz ATİB adına teşekkür ediyorum.

Farklı bir kültür coğrafyasında Müslüman Azınlık olarak yaşadığımız gerçeği gözününde tutulduğunda, mesuliyetimizin de o derece arttığı herkesin malumudur. Sadece bundan dolayı dinimizi iyi öğrenmek ve Kuran-ı Kerim'i de hakkıyla anlamak durumundayız.

Camiamızın ve bütün İslam aleminin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, insanlığa bu vesileyle Yüce Yaratan'dan barış ve huzur niyaz ediyorum.

İhsan Öner
Genel Başkan