Referans Referans Referans Referans Referans


Göppingen‘ de 30. Yıl Şenlikleri Gerçekleştirildi

Göppingen’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen 30. Yıl Sokak Şenliklerine, ATİB-GöppingenTürk Kültür Merkezi kendi çadırında sunduğu özel yöresel yemeklerle katıldı.


Göppingen şehir merkezinde birçok sivil kitle kuruluşunun katılımı ile gerçekleşen ve değişik ´göçmen dernek ve kuruluşların katıldığı şenlikte, ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi, yabancılara Türk mutfağının leziz yöresel yemeklerini sunarak büyük ilgi topladı. Yemek kültürümüzü tanıtmak adına ATİB Göppingen Kadın Kolları’nın marifetli elleri ile ziyaretçilerin gözleri önünde açılan yufka ve gözlemelerle herkesin hayranlığını kazanırken, aynı zamanda Almanlarla olan diyaloğunu da güçlendirmiş oldu.


Başta yönetim kurulu olmak üzere, Kadın, Gençlik ve Kız Kollarının da yardımını esirgemediği faaliyette çok sayıda Türk ve yabancı iş adamı katılırken, ATİB Göppingen, yapılan hoş sohbetler ile önde gelen Alman siyasetçilerle de diyaloğunu güçlendirdi. ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi Başkanı Doğan Tufan yaptığı açıklamada,” İçinde yaşadığımız ülke insanlarına kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi görkemli bir şekilde anlatma ve sergileme imkânı bulduk. Büyük emek veren Kadın Kollarımıza ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi. ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi, bu sosyal faaliyet ile hem iç hem de dış bağlarını daha da güçlendirerek güzel bir faaliyete daha imza atmış oldu.