Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Avrupa Türk İslam Birliği Göppingen Türk Kültür Merkezi 25.Yıllık Olağan Kongresini gerçekleştirdi.


Başta ATİB BW Bölge Başkanı Davut Özyurt, ATİB GYK Üyesi Abdülcelil Akyüz ile dernek yönetici ve üyelerinin hazır bulunduğu kongrede Adıgüzel Özgül yeni dernek başkanı olarak seçildi. Abdülcelil Akyüz' ün divan başkanlığına, divan üyeliklerine de Hüseyin Kantaş ve Şeref Salgın' ın teklif edilerek oy çokluğuyla seçilmelerinin ardından eski yönetim kurulunun ibrası yapıldı.


Adıgüzel Özgül' ün yeni dernek başkanı olarak belirlendiği ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi 25. Yıllık Olağan Kongresinde Nuray Özgül, Yakup Türkmen, Caner Yavuz, Ali İhsan Duran, Fatih Ersoy, Tuba Çelik, Serdar Köymen, Muzaffer Akyol, Sümeyra Çimen. Atif Erkek, Orhan Ersoy, Soner Temur, Müjgan Ersoy, Kadir Ekyol, Birol Ayhan, Harun Ertaş, Yasin Tufan, Süleyman Köymen, Ali Güllebagatur, Ergün Eser, Doğan Tufan ve Şeref Salgın yönetim kurulu üyeliğine seçildiler.


ATİB BW Bölge Başkanı Davut Özyurt' un yeni yönetime başarılar dilediği konuşmasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçilerek üyeler gelecek dönemde yapılmasını arzu ettikleri faaliyet ve programlarla ilgili fikir beyan ettiler.