Referans Referans Referans Referans Referans


Göppingen‘ de Anlamlı Kahvaltı

ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi, eğitim konulu kahvaltı programı düzenledi. Müjgan Ersoy‘ un sunucuuğunu yaptığı programa, başta T.C. Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı, ATİB Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç, Genel Sekreter Oğuzhan Erkmen, Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker, Bölge Başkanı Davut Özyurt, GYK Üyesi Abdülcelil Akyüz ile çok sayıda öğrenci ve akademisyenler katıldılar.


Program, ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi Başkanı Doğan Tufan‘ ın selamlama konuşmasıyla başladı. Bu tür programların önemine değinen Tufan, "Meslek eğitimi yapan, yüksek tahsilini yapan ve mezun olarak bugün önemli mevkilerde iş sahibi olan kardeşlerimizin biraraya gelerek birbirleriyle fikir alışverişinde bulunması ve tanışıp kaynaşması bizler için oldukça önemlidir. Bu gün dördüncüsünü düzenlediğimiz programa olan ilginin her seferinde artmasıda bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Bizleri yalnız bırakmayan siz katılımcılara canı gönülden teşekkür ederim" dedi.


Daha sonra kürsüye gelen T.C. Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı‘ da eğitim konusunun hafife alınmaması gereken bir alan olduğuna dikkat çekti. Başkonsolosluk olarak birçok konuda özellikle de eğitim konusunda sivil toplum kuruluşlarıyla daha yakın ilişkiler içerisinde olacağız diyen Akıntı, "Bu konuda aileleri bilgindirme toplantılarına ağırlık vermeliyiz. Çünkü aile çocuk eğitiminde önemli bir role sahiptir. Çocuklarımız onların doğru yönlendirmeleriyle hangi alana yatkınlık gösteriyorlarsa o alanda desteklenmelidirler " dedi.


ATİB Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker‘ de yaptığı konuşmada "Kadınlar ailede ve toplumda oldukça önemli bir yere sahiptirler. Nesilleri yetiştirenler annelerdir yani kadınlardır. Bir toplumda kadın ne kadar değer görürse o toplumun geleceğide o kadar değerli olur " dedi.


Ardından ATİB Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç kürsüye gelerek öncelikle bu anlamlı programda bulunmaktan duyduğu menuniyeti dile getirerek emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Derneklerimizin sadece ibadet edilen yerler olmadığını vurgulayan Kılıç, " Her derneğimiz bir çok hizmet alanı yanında ayrıca birer eğitim yuvalarıdır. Geleceğimize yön verecek çalışmaların yapıldığı çocuklarımızın şuurlu birer şahsiyet sahibi olarak topluma kazandırıldığı bu külliyeleri sadece namaz kılınan yerler olarak görmemeliyiz" dedi. Son zamanlarda hat safhalara tırmanan İslam düşmanlığına da dikkat çeken Kılıç, "Birileri İslamı kendi penceresinden bakarak değerlendiriyor olabilir. Birileri tüm müslümanları potansiyel suçlu olarak gösterebilir. Birileri tüm imkanlarını bizleri karalamaya yönelik kullanabilir. Ama tüm bunlara rağmen biz ne yapabiliriz. Kendimizi nasıl ifade edebiliriz. Bunun yollarını aramalıyız. " dedi. Her her gencin mesuliyetini bilerek üzerine düşen görevi yapması gerektiğini söyleyen ATİB Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç sözlerini "Damla olmalısınız, bazen gökten düşen rahmet damlası, bazen Kabe Örtüsüne düşen gözyaşı damlası, bazen de Çanakkale‘ de şehit düşen mehmedin alnından süzülen kan damlası, kimi zaman da Mölln' de Solingen' de daha nice ırkçı saldırılarda ocaklara düşen ateşi söndüren damla olunuz. Ve bu damlaları birleştirerek bu millete hizmet etmekte bir sel olunuz" diyerek sonlandırdı.


ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi‘ nin düzenlediği eğitim konulu kahvaltı programı öğrenci ve akademisyenlerin sırasıyla başarı hikayelerini anlatmalarının ardından son buldu.