Referans Referans Referans Referans Referans


İhsan ÖNER Yeniden ATİB Genel Başkanı

Avrupa Türk- İslam Birliği (ATİB) 22. Dönem genel Kurulunu gerçekleştirdi.


ATİB Genel Merkez Binası salonunda, 22 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul, yüzlerce delegenin iştirakiyle gerçekleşti. Sadece delegelerin iştirakiyle gerçekleştirilen genel kurula Kurucu Genel Başkan Musa Serdar Çelebi ve Eski genel Başkanlardan Selahattin Saygın da katıldı.


Divan Başkanlığına Selahattin Saygın’ın ve yardımcılıklarına ATİB Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım ile Kız kolları Başkanı Nurhan Aksoy’un seçilmesinden sonra, gündem maddelerine geçildi.

ATİB Genel Merkez Camii Din Görevlisi Seyit Lüleci’nin Kur’an tilavetinin ardından İstiklal Marşı okundu.

Bölge Başkanı Harun Kılıç’ın selamlama konuşmasının ardından Genel Başkan İhsan Öner açış konuşmasını yaptı. Bütün delegelere katılmalarından dolayı teşekkür eden Genel Başkan, geçen genel kuruldan bugüne iki yıllık süreçteki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu ve kendilerine hiçbir desteğini esirgemeyen dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Disipline edilmemiş hiçbir hareketin başarı şansı olmadığını belirten Öner, daha organizeli ve disiplinli çalışmayı prensip haline getirmeliyiz dedi.


Genel Sekreter Mahmut Aşkar’ın, ATİB 21. Dönem Faaliyet Raporu’nu okumasından sonra, Genel Muhasip Abdullah Uzun da muhasebe raporunu okudu. Daha sonra Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Akbul, denetleme kurulu raporunu sundu.

Raporların oylanarak ibrasından ardından, eski yönetim azledilerek yeni yönetim kurulu seçimlerine geçildi.

ATİB Genel Başkanlığına tek aday olarak teklif edilen İhsan Öner, oy birliğiyle yeniden iki yıllığına ATİB Genel Başkanlığına seçildi.


Genel Başkanlığa seçilmesinden dolayı delegelere hitaben kısa bir teşekkür konuşması yapan İhsan Öner, “Sizlerin güvenine layık bir Genel Başkan olarak, önümüzdeki 22. Faaliyet Dönemi’nde daha güçlü bir ATİB için gayret edeceğim” dedi.

Daha sonra Genel Yönetim Kurulu (GYK) ve Denetleme Kurulu üyeliklerinin yanısıra Genel Başkan Danışmanlarının seçimi yapıldı.

ATİB 22. Dönem Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:
1. Tibyan Taşkın
2. Harun Kılıç
3. Yavuz Kul
4. Oğuzhan Erkmen
5. Abdülcelil Akyüz
6. Şaban Duran
7. Süleyman Tire
8. Cihat Zorlu
9. Bilal Darıyeri
10. Yücel Adım
11. Davut Özyurt
12. M. Alparslan Çelebi
13. M. Çağrı Öner
14. Oğuzhan Aksoy
15. Bekir Erzen
16. Alperen Akçay
17. Zehra Tüfekçi
18. Aybüke Akçay
19. Yasin Baş

Denetleme Kurulu:
1. Durmuş Yıldırım
2. Nurdoğan Aktaş
3. Cuma Kürklü
4. Mehmet Atayık
5. Köksal Akçay

Genel Başkan Danışmanları:
Musa Serdar Çelebi
Selahattin Saygın
Mahmut Aşkar


Dilek ve temennilerden sonra ATİB Kurucu Genel Başkanı Musa Serdar Çelebi, yaptığı konuşmada ‘’ATİB doğru yolda çalışmalarını devam ettiriyor, bunu görmekten mutluyum’’ dedi. Başaknı olduğu UKİT’in Balkanlarda yürüttüğü çalışmalarından da bahseden Çelebi, Genel Kurula başarılar diledi.