Referans Referans Referans Referans Referans Referans


İstanbul-Sultanahmet meydanında gerçekleştirilen bombalı terör eylemini şiddet ve nefretle kınadığını ifade eden ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi:

Dün (12 Ocak 2016) İstanbul-Sultanahmet meydanında bir grup Alman turisti hedef alan canlı bomba eyleminin gerçekleştirildiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İnsanlıktan nasibini almamış, Allah’ın bize kutsal bir emaneti olan insan hayatını hiçe sayan bu yaratıkların kanlı eylemi neticesinde on kişinin hayatını kaybetmesi ve on beş kişinin de yaralanması, üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Kanlı terör eylemi için hedef seçilen yerin ve geldikleri ülke itibariyle insanların konumuna bakıldığında, Türkiye’yi birkaç yerinden aynı anda vurmak gibi bir hedef belirlendiği anlaşılmaktadır.

Gayesi ne olursa olsun ve hangi karanlık güçler tarafından yapılırsa yapılsın; Türkiye’yi asla dize getiremezler. Türkiye bu tür hain eylemlerin üstesinden gelecek kadar güçlü bir ülkedir. Temennimiz; bu tür olayların bir daha tekerrür etmemesidir.

Her türlü teröre karşı verilen mücadelede, ATİB olarak Türkiye’nin yanındayız.

Bir kez daha, hangi dinden veya milliyetten olursa olsun, terörün her türlüsünü şiddet ve nefretle kınıyoruz!

Ölü ve yaralıların tamamına yakını Alman vatandaşı olması münasebetiyle, yakınlarına ve Alman halkına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı