Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Hessen Kız Kolları 1. İç Eğitimi

Avrupa Türk İslam Birliği 12. Dönem Kız Kolları, Hessen Bölgesinde ilk içeğitimini gerçekleştirdi.


Ev sahipliğini ATİB Frankfurt Türk Kültür Merkezi’ nin üstlendiği seminere, ATİB GYK üyesi Neslihan Aksoy, Bölge Başkanı Saban Duran, Kız Kolları Genel Sekreteri Aybüke Akçay, Hessen bölge kız kolları dernek başkanları Ebru Tokmak, Arzu Şahin ve Fazilet Vırıt ve Hessen kız kolları yönetimleri katıldı.


"Fi'Leheb vela Yahteik" (Ateşler İçindeyim Fakat Yanmıyorum) adlı ders konusununu işleyen ATİB GYK üyesi Neslihan Aksoy, katılanların büyük beğenisini topladı. Katılımcıların kendilerini on saniyede tanıtmalarını isteyen Aksoy, ilerleyen dakikalarda bunun ne kadar zor olduğunu belirterek, günümüzdeki İslam topluluğunda özgüvensizlik ve kararsızlık sorunlarına değindi. Günümüzde bireylerin, özellikle yetişme çağında olan çocukların, sorduğu “Biz kimiz? Kimlerdeniz? Kim den geliyoruz? Kime gidiceyiz? Ve Neden?” gibi kimlik bunalımlarını da ele aldı. Bu sorunların ve çözümlerin hepsi bizde olduğunu söyleyen Neslihan Aksoy katılımcılara, sorunlara bir çözüm yolu göstererek herşeyin üstesinden gelinebileceğini gösterdi.

İç Eğitimin sonunda katılımcılar beğenilerini belirterek, ilerleyen zamanlarda bu tür eğitimlerin tekrarlanmasını istediler. ATİB Kız Kolları Hessen Bölgesi 1.İçeğitim çalışması dilek ve temennilerin ardından son buldu.