Referans Referans Referans Referans Referans


Köln'de Unutulmaz Şiir Akşamı

ATİB Kadın Kolları tarafından düzenlenen şiir dinletisi programına katılan bayanlar, okudukları birbirinden güzel şiirlerle izleyicilere unutulmaz bir şiir akşamı yaşattı.


ATİB Kadın Kolları tarafından Köln Hoca Ahmet Yesevi Camii konferans salonunda düzenlenen Şiir Akşamı' nda ATİB‘ li bayanların okuduğu şiir ve ilahiler katılımcıları mest etti. ATİB Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker yaptığı açış konuşmasında; şiirin kardeşlik dili olduğunu, halimizin resmini çektiğini ve bugün her zamandan çok temiz bir yüreğe ve berrak bir zihne ihtiyaç duyduğumuzu söyledi. Programı çok sayıda davetli izledi.


Müzik eşliğinde ünlü şairlerimizin şiirlerini başarıyla okuyan bayanlar büyük beğeni aldı. Katılımcılara şiir ziyafeti yaşatan bayanlar, türküleri de birlikte okudular. Özellikle genç kızların yoğun ilgi gösterdiği programda, bayanlar Yunus Emre, Necip Fazıl Kısakürek, Abdürrahim Karakoç, Yahya Kemal Beyatlı, Ozan Arif ve Ozan Yusuf gibi Türk edebiyatına unutulmaz eserler bırakmış üstatları da anarak onların şiirlerini seslendirdi.

Program başlarken, Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı olması sebebiyle Arif Nihat Asya’ nın "Bayrak" isimli şiiri de şairin kendi sesinden ekranda izlenerek şehitlerimize dua edildi.


Program sonunda ATİB Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker, katılımcılara teşekkür ederek, kültürel faaliyetlere hız vereceklerini belirti.