Referans Referans Referans Referans


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner’in Kurban Bayramı Mesajı

İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı, Yüce Yaratıcı’ya yakınlaşmanın ve O’nun sonsuz merhamet ve adaletine teslimiyetin bir ifadesi olduğu kadar, mağdur ve mazlumlarla dayanışmanın da bir ifadesidir.

Aile, akraba ve dostlarımızla bayram sevincini yaşarken, yoksul, gözü yaşlı, hasta ve kimsesizleri de bazen ziyaretlerimiz, bazen de kurban bağışlarımızla sevindirmeği ihmal etmeyeceğiz.

İslam dünyasının birçok yerinde zulüm, işgal, kan ve gözyaşının artarak devam etmesi ve anavatanımız Türkiye’de bölücü terör örgütünün tekrar haince saldırıları sonucunda toprağa verdiğimiz şehitlerimizin acısı, bayramımızın buruk geçmesine vesile olmaktadır.

Diğer taraftan Avrupa Müslümanları olarak, son zamanlarda Avrupa ülkelerine binbir zorlukla sığınmaya çalışan Müslüman mültecilere maddi ve manevi destekte bulunabilmek için, idrak ettiğimiz Kurban Bayramı en güzel fırsattır.

Amanyada yine cami kundaklamalar ve mülteci yurtlarına saldırılar artmaya başladığı bir zamanda bile biz Müslümanlar yine de geleceğe ümitle bakıyoruz: Bağışlayan ve esirgeyen Allah’a olan inancımızın gereği, dini, rengi ve milliyetinden bağımsız olarak, bütün insanları kucaklamaya ve muhtaçlara yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle bütün Müslümanların mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik eder, ülkemize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa Cenab-ı Allah’tan barış ve huzur dilerim.

İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı