Referans Referans Referans Referans Referans


Sağlık Sektörü‘ nde Gençler İçin Meslek Eğitimi İmkanı

ATİB‘ in desteğiyle gerçekleşen TAM vakfı‘ nın önemli projelerinden MIGOVITA‘ nın çeşitlilik forumları tüm Almanya‘ da devam ediyor.


Geçtiğimiz günlerde ATİB Wuppertal Türk Kültür Merkezi‘ nde gerçekleşen Çeşitlilik Forumuna gençlerin yanısıra, başta ATİB Genel Başkan Yardımcısı Tibyan Taşkın ile MIGOVITA sorumlusu Turan Küçük, Meslek Eğitim Uzmanı Mustafa Gölcük ve Başvuru Uzmanı Begüm Erdem katıldılar.

Projeyle ilgili kısa bir bilgilendirme konuşması yapan Turan Küçük, “başta eğitim ve ırkcılıkla mücadele olmak üzere bir çok konuda gençlerimizin yetiştirilmesini hedefliyoruz“ dedi. Gençlerimizin özellikle iş ve meslek eğitimi başvurularında zorluklarla karşılaştığını söyleyen Küçük “Başvuru belgelerinin hazırlanmasından, işverenle görüşmeye kadarki süreç oldukça önemlidir. Bir çok gençimiz önemli niteliklere sahip olsalar bile bu konudaki bilgi yetersizliklerinden dolayı kendilerini gösterememektedirler“ dedi.

Daha sonra Başvuru Uzmanı Begüm Erdem ve Meslek Eğitimi Uzmanı Mustafa Gölcüğ‘ ün takdimlerini dinleyen gençler, İyi bir başvuru nasıl olmalıdır? –Hangi mesleklere ihtiyaç vardır? Gibi sorulara cevap buldular.