Referans Referans Referans Referans Referans


Milletvekili ve Bürokratlardan Oluşan Heyet Genel Merkezimizi Ziyaret Etti

2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, yurtdışında yaşayan vatandaşların yeteri kadar ilgi göstermemesinin nedenlerini araştırmak için milletvekillerinden oluşan araştırma komisyonu ATİB Genel Merkezi' ni ziyaret etti.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, Yozgat Milletvekili Avukat Yusuf Başer, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Güneş, İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Konya Milletvekili Gülay Samancı' nın aralarında bulunduğu araştırma komisyonu ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç, Genel Sekreter Oğuzhan Erkmen, Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker, Gençlik Kolları Başkanı Bekir Erzen, ATİB Genel Başkan Danışmanı Mahmut Aşkar, Araştırmacı-Yazar Orhan Aras ve ATİB Genel Merkez Din Görevlisiyle toplantı gerçekleştirdiler.


Seçimlere olan ilginin azlığını sadece teknik nedenlere bağlamanın yanlış olacağını söyleyen ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, "buradaki vatandaşların sadece seçme haklarının olması oy kullanma konusunda ilgiyi azaltmıştır. Bu ilginin artması hem teknik problemlerin giderilmesi hemde burada yaşayan vatandaşlara seçilme hakkının verilmesiyle mümkün olacaktır." dedi. Yaklaşık bir saat süren toplantıda başta Anadil olmak üzere Avrupa' da hızla yayılan İslamafobi ve ırkçılık konuları konuşuldu.


Aynı gün ATİB Genel Yönetim Kurulu Toplantısı olması nedeniyle GYK üyeleriyle de bir araya gelen milletvekilleri kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar. Daha sonra araştırma komisyonuna başkanlık yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, ATİB Genel Başkanı İhsan Öner' e gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek armağan takdim etti.