Referans Referans Referans Referans Referans


Osnabrück’te “Ahde Vefa” Programı

Osnabrück Ayasofya Cami’inde geçmişte vefat edenler için 25.12.2013 Çarşamba günü ahde vefa Mevlid’i okundu. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Ahde Vefa" ikindi namazından sonra


Programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bugüne kadar Osnabrück ve çevresinde yaşamış, ahirete intikal etmiş olanların tek tek adları okundu.

Vefat edenler için Kur-an-ı Kerim okundu. Vefat edenler için salavatlar getirilirken vatandaşlar duygulu anlar yaşadılar. Osnabrück Ayasofya Cami Din Görevlisi Beytullah Aydın bir konuşma yaptı. Aydın, “bu cemiyetlerin yapılmasında geçmişte katkı vermiş, şimdi ahirete intikal etmiş kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah’ın izniyle amel defterlerine sevaplar yazılmaktadır,” diye konuştu. Programın devamında ilahiler ve kasideler okudundu.


Teşkilat Başkanı Metin Kurt, “ahde vefa Mevlid programına katkı verenlere teşekkür etti. Dia gösterisiyle vefat edenlerin resimleri gösterildi ve duygulu anlar yaşandı. Din Görevlisi Beytullah Aydın hoca efendi veciz bir dua ettirdikten sonra cemaate ve misafirlere ikram ziyafetiyle poğram son buldu.