Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Remscheid Türk Kültür Ocağında Kongre ve Görev Değişimi

ATİB bünyesinde hizmet veren bulunduğu bölge ve şehirde yaptığı çalışmalarla, her zaman örnek olmuş, Remscheid Türk Kültür Ocağı 40. Olağan kongresini gerçekleştirerek yeni Başkan ve yönetimini seçti. Başkanlığını ATİB Eski genel başkan yardımcılarından Mehmet Çubukcu‘nun yaptığı Divan‘ın üyeliğine Eski gençlik kolları başkanı Nevzat Akbulut ve dernek kız kollarından Gülseren Uzun seçildi.


Dernek başkanı Hasan Aktaş yaptığı açılış konuşmasında hizmet yaptığı sürede iyi işler yapmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi beraber çalıştıkları arkadaşlarına teşekkür ederek yeni yönetime başarılar diledi.


Faaliyet ve mali raporların ibrasının ardından yeni başkan ve yönetimin seçimine geçildi seçim sonucu Mustafa Bayrak Remscheid Türk kültür ocağının yeni başkanı olarak belirlendi.


Seçim sonunda kürsüye davet edilen ATİB genel Başkanı İhsan ÖNER “Bizim geleneğimizde 40 rakamının önemli bir yeri var, 40.yılını kutlayan derneğimizin çok daha büyük başarılara imza atacağı olgunluğa birikime artık tamamen sahip olduğunu, bununda gerek teşkilatımızın gerekse içinde yaşadığımız toplumun beklentilerini yükselttiğini söyleyerek bunu başarmanın yolu da gençlik ve kadın çalışmalarının daha çok önemsenmesi gerektiğidir“ dedi.