Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Rhein ve Hessen Bölgesi Toplantısı Gerçekleşti

Avrupa Türk İslam Birliği Rhein ve Hessen Bölgesi ikinci toplantısı bölgede faaliyet gösteren derneklerimizin başkan yönetici ve birimlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.


ATİB Kassel Türk Kültür Merkezi’ nin ev sahipliği yaptığı toplantıya bölge başkanı Şaban Duran, ATİB Darmstadt Derneği Başkanı Ragıp Yazıcı, Höchst Derneği Başkanı Necip Danlı, Kassel Derneği Başkanı Hüseyin Şahin, dernek din görevlilerimizden Emrah Doğan, Musa Uslu ve Seyfettin Çoban ile bölge yönetim kurulu üyeleri ile birim başkanları katıldılar.


Bölge faaliyet taslağı, eğitim çalışmaları, Ramazan hazırlıkları, gezi programları gibi ana faaliyet konularının konuşulduğu toplantıda gündeme dair meselelere de yer verildi. Özellikle son zamanlarda tırmanan Ermeni iddialarına karşı ATİB Genel Merkeziyle istişare halinde olunması ve bu konuda tüm üyelerin bilinçlendirilmesi gerektiği konuşuldu.


Daha sonra toplantıya katılanlar ATİB Kassel Türk Kültür Merkezi’ nin yeni külliyesini gezdiler. Yeni hizmet binasıyla ilgili hayırlı dilek ve temennilerde bulunan Bölge Başkanı Şaban Duran bölge adına beraberinde getirdikleri hediye ve bağışları, ATİB Kassel Dernek Yöneticilerine takdim etti.