İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB – Avrupa Türk İslam Birliği Kassel Türk Kültür Merkezi, gittiği olağan kongrede, oy birliğiyle Hüseyin Şahin’i yeniden başkan seçti. 


ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, Genel Başkan Yardımcılarından Yücel Adım ve Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Aktaş’ın da katıldığı kongrenin tek adayı olan Hüseyin Şahin geçirdiği iş kazasından dolayı seçimlere katılamadı. Başkan Şahin adına vekaleten üyelere hitabeden Kenan Yılmaz,  yaptığı selamlama konuşmasında, ‘‘Makamlar,  şahıslar geçicidir. Ebed olan ise, başta biz yeni Kasselliler ile şehrimizin asli yerlileriyle barış ve huzur içinde yaşamamıza yönelik hizmetler üretmesidir. Geçen dönem yapılmaya çalışılan faaliyetlerde yönetime her türlü desteği esirgemeyen herkese teşkilatımız adına teşekkür ederiz. Yeni göreve başlamış ATİB Genel Merkezi’nden Genel Başkanımız İmam Cengiz ve yardımcılarından Yücel Adım ile Gençlik Kollar Başkanımız Mustafa Aktaş Beylerin kongremize iştirak zahmetleri bizleri ziyadesiyle sevindirmiştir. Hüseyin Başkan da keşke şu anda aramızda olabilseydi. Kendilerine bu ziyaretlerinden dolayı çok çok teşekkür ederim‘‘ derken, gelecek dönemin idarecilerinin belirleneceği seçimlerin başta teşkilat ve bölgede yaşayanlara hayırlar getirmesini arzu ettiklerini belirtip, güçlü olmanın yolunun benlik değil, birlikten geçtiğinin şuuruyla hareket edildiğinde üstesinden gelinemiyecek hiçbir sıkıntının olmadığını vurguladı. 
Kassel Türk Kültür Merkezi, Hüseyin ŞAHİN’i bırakmadı.


Daha sonra gidilen ATİB – Kassel Türk Kültür Merkezi seçimlerinde, Hüseyin Şahin, Celal Hamurcu, Kenan Yılmaz, Selimkadir Maslak, Mustafa Uzar, Ahmet Kocer, Hakan Baytekin, selimcan Maslak, Tolga Irkılata, Abdurrahman Ceran ve Yusuf Yılmaz oy birliğiye gelecek dönem teşkilatı yönetecek isimler olarak belirlendi.


Yeniden göreve seçilen Başkan Hüseyin Şahin adına seçilenler listesinde olan Kenan Yılmaz, dernek üyelerine kendilerine gösterdikleri teveccüh ve güvenden dolayı kısa bir teşekkür konuşmasının ardından kürsüye geliphaziruna kısa bir selamlama konuşması yapan ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, tekrar göreve seçilen Hüseyin Şahin’e geçmiş olsun diyerek acil şifa niyazlarını iletip, yeni yönetimin görevinin hayırlı olmasını, başarılarının devamını dilediğini belirterek, taşra teşkilatlarının faaliyetlerinde ihtiyaç hasıl olması durumunda genel merkez olarak, her türlü yardıma hazır olduklarını hatırlattı. 
Genel Başkan CENGİZ: BEN DEĞİL, BİZ DER VE UYGULARSAK BAŞARILI OLURUZ 


Genel Başkan Cengiz konuşmasına şöyle devam etti: ‘‘Gerek yeni vatan Almanya, gerekse küreselleşmiş dünyada içinden geçtiğimiz hayat şartlarını her birimiz görüyor ve bu süreçleri beraber yaşıyoruz. Bugün, her ferdin bir diğerine dünden daha fazla ihtiyacı var. Çoğunluk toplumunun içinde göç sürecinin bizleri taşıdığı Almanya Türkleri kimliğimizle onun yeni bireyleri, yeni yerlileri olarak barış ve huzur içinde birlikte yaşamamıza yönelik taşradan genel merkeze doğru kendimizi anlatma ve temsil etmeye bizden önceki kardeşlerimizin bıraktığı yerden, kadınlarımız ve genç kuşaklarımızı da daha aktif cemiyet hayatına dahil ederek, başlatılmış gayretleri ileri taşıma en asli görevimiz. Bu çalışmalar eksenli ileride daha sık biraraya gelip, yol haritalarımızı istişare edeceğiz. Kardeşliğimiz daim, yolumuz da sıkıntısız olsun. Yeni yönetimi Genel Merkezimiz olarak tekrar tebrik eder, başarılar dilerim. Durmak yok, ileriye yürümeye devam’’


Kassel Kültür Merkezi olağan kongresi, dilek ve temenni konuşmalarının ardından yapılan ikramlar eşliğinde karşılıklı sohbet şeklinde sona erdi.

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir