İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB, 26. DÖNEM YÖNETİCİLERİNİ SEÇTİ

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Avrupa Türk İslam Birliği 26. Dönem kongresinin ardından gerçekleştirilen ilk Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısında, yeni faaliyet dönemi için görev dağılımı yapıldı. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ATİB ilk Genel Yönetim Kurulu toplantısı açılış konuşmasını yapan Genel Başkan İmam Cengiz, Almanya merkezli Avrupa Türklerinin içinde bulundukları güncel sosyokültürel durumu geniş bir şekilde analiz ederek, çözüm bekleyen konuların da ancak demografik yapının şartlarına uygun aktörlerle çözülebileceğine dikkat çekti. 

Mevcut teşkilatların temelini atan birinci neslin bu emeklerine ne kadar teşekkür edilse az olacağını hatırlatan Genel Başkan Cengiz, ’’Bugünkü derneklerimizin varlığına emek ve ömürlerini koymuş olan bizden önceki kuşaklardan Allah razı olsun. Onlara tarifsiz müteşekkiriz. Bu kendilerinden sonra gelecekler için yaşamış fedakarlık abidesi büyüklerimizden ahirete intikal etmişlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlıklı uzun ömürler dilerim’’ diye başladığı konuşmasında, altmışlı yıllarda başlayan işgücü göçünün altmışıncı yıllarında artık buraların tartışmasız yeni yerleşikleri haline gelindiğini ve bu sosyolojik, kültürel, ekonomik değişikliklere göre de teşkilat şekil ve faaliyetlerine muhtaç olunduğunu vurguladı.  

DEMOGRAFİK YAPIYA UYGUN İDARE VE FAALİYETLEREYE MUHTACIZ 

Çoğunluk toplumunda olduğu gibi yeni yerli bizlerinde hayatın her alanında çözüm bekleyen konuları olduğunu belirten Genel Başkanı İmam Cengiz bu faaliyet dönemini pilot bölge çalışma sistemiyle atılım yılı olarak ilan ettiklerini söylerken, sosyalizasyonunu yaşadığı ülkelerde tamamlamış kendi kök kültürlerine bağlı ve bu değerlerin akranlarıyla daha küçük nesillere aktarılması için çalışan gençlerle geçen yıllarda başlatılmış eğitim seferberliğini devam ettireceklerini belirtti. 

’’Değişen toplumla birlikte onun göçmen asıllı mensupları olarak, bizlerin de değişmiş olması işin tabiatı gereği. Bizler de gerek çoğunluk toplumunun gerekse zamanın gerisinde kalmamak için bunun şuurunda olan bir teşkilat ve mensuplarına yakışır şekillenmek ve faaliyet alanlarımızı çeşitlendirmek, yani kendimizi canlı tutmak sorumluluğuna sahibiz. Ancak bu yöntemle birinci kuşağımızın yazdığı başarı hikayeleri halkasına bizler de yeni hikayelerlerle sürdürebiliriz. Bunu gerçekleştirmeye hazır ve yatkın gençlere, kadrolara ihtiyacımız var’’ diyen Genel Başkan İmam Cengiz, zamanın ruhuna, ülke siyasi yapısına uzak olmayan teşkilatçılık ve faaliyetlerle varlığın sürdürülmesinin ancak mümkün olduğuna dikkat çekti. 

CENGİZ: YARINI BUGÜNÜ ANLAYANLAR KURABİLİR

ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, ’’Gelecek dönemde Genel Yönetim Kurulu’nun destek, teşvik ve tavsiyerini pratiğe dönüştürecek, hayata geçirilmesini organize edecek, takibini yapacak toplumumuzun da demografik yapısını yansıtan bir Merkez Yönetim Kurulu (MYK) oluşturduk’’ derken, açıkladığı yeni MYK Üye isimleri de şunlardı: 

İmam Cengiz, Genel Başkan 

Yücel Adım, Genel Başkan Yardımcısı

Selami Tok, Genel Başkan Yardımcısı

Özlem Başöz, Genel Sekreter

Nihat Murat, Genel Muhasip

Melda Bayezit,  Eğitim Koordinatörü

Bilal Darıyeri, Belçika Federasyon Başkanı 

ATİB 26. Dönem ilk GYK toplantısı, yeni seçilen MYK görevlilerinin açıklanmasının ardından faaliyetler merkezli karşılıklı fikir alışverişi sonrası akabinde Asr Suresi tilavetiyle sona erdi.

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir